Dożynki Gminne 2009 w Starogrodzie

W sobotę 12 września 2009r. w Starogrodzie odbyły się tegoroczne
Dożynki Gminne.
Działo się tak dużo, że opisanie tego zajęłoby chyba całą naszą stronę. Z pewnością większość mieszkańców Starogrodu brała czynny udział w uroczystościach dożynkowych, sprzyjała temu przecież wymarzona pogoda. Najważniejszą kwestią, od której Rada Sołecka Starogrodu chciałaby rozpocząć małe posumowawanie imprezy, to podziękowanie:

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM STAROGRODU

za ogromne zaangażowanie, za trud i pracę, za zapał i serce włożone w przygowanie naszego Starogrodu do tak ważnej,gminnej uroczystości i otwarcie Starogrodu na tak wielką liczbę gości. Myślimy, że Starogród sprostał zadaniu jakie postawiła przed nami Gmina głównie dzięki Waszej szczerej postawie i gotowości poświęcenia własnego czasu na rzecz przygotowania wspólnego świętowania.
Do innych spraw związanych z "Dożynkami 2009" z pewnością będziemy jeszcze wielokrotnie wracać.
Poniżej krótka fotorelacja, więcej zdjęć w naszej galerii


K.I.
( wpisane: 14.09.2009r.)


W sobotę 12 września 2009r. w Starogrodzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Komitet Dożynkowy dokłada wszelkich starań by Dożynki były uroczyste, ale zarazem pełne atrakcji i dobrej rozrywki.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 dziękczynną Mszą Świętą w kościele w Starogrodzie, podczas której zostanie poświęcony chleb dożynkowy.
Po mszy przemarsz z orkiestrą do szkoły w Starogrodzie.
Tam ok. godz. 16.30 rozpocznie się druga część dożynek. Zainauguruje ją wystąpienie Wójta i zaproszonych gości. Z kolei wręczone zostaną odznaczenia i dyplomy dla wyróżnionych rolników. Ogłoszone zostaną wyniki w konkursach "Piękna Zagroda 2009" i "Sołtys roku 2008". Oprawę artystyczną tej części dożynek zapewnią występy uczniów z Zespołu Szkół w Starogrodzie, a także zespół Kogel Mogel z M. Łunaw.
W dalszej części zapraszamy na festyn, w którym m. in. koncert Orkiestry dętej z Chełmna.
Najmłodszym uczestnikom dożynek proponujemy zabawę w Wesołym Miasteczku. Będą m.in. jedyna w Polsce łódź bujana, karuzele, zjeżdżalnie, trampolina.
Na festyn przybędą ułani, którzy oprócz pokazu woltyżerki i tresury konia zaproszą najmłodszych do jazdy wierzchem. Jedną z atrakcji będzie poraz kolejny darmowa loteria fantowa.
Tradycyjnie w Starogrodzie będziemy smażyć Powidła Starogrodzkie i rozstrzygniemy Konkurs Kulinarny
�Słodkie � kwaśne�.
Podczas festynu odbędzie się czternasty turniej w przeciąganiu liny reprezentacji sołectw.
Tradycyjnie będzie grochówka i pieczone kiełbaski . Wspaniały poczęstunek przygotowują także panie z KGW.
Ok. Godz. 19.30 losowanie nagród w loterii fantowej. Miłośnikom tańca dedykujemy zabawę do późnych godzin nocnych.

ZAPRASZAMY

PROGRAM DOŻYNEK:
.


K.I.
( wpisane: 03.09.2009r.)