STAROGRÓD W DOŻYNKOWEJ SZACIE
01 września 2012r. - Dożynki powiatowo-gminne-parafialne

Tegoroczne DOŻYNKI, które odbyły się w pierwszym dniu września w Starogrodzie miały potrójną rangę: powiatową, gminną i naszą parafialną. Starogród tego dnia gościł wiele znakomitych osobistości i wielu, wielu mieszkańców regionu chełmińskiego. O przebiegu uroczystości napisano już dużo. Na stronach internetowych Starostwa Chełmińskiego i Gminy Chełmno można znaleźć szczegółowe informacje i mnóstwo zdjęć, nie będziemy powielać tych informacji, chcemy spojrzeć na Starogród przed Dożynkami.
Święto plonów zorganizowane w Starogrodzie ocenia się jako imprezę bardzo udaną, potwierdzeniem są słowa uznania ze strony Wicemarszałka Senatu RP – Jana Wyrowińskiego. W znakomity sposób przyczynili się do tego mieszkańcy Starogrodu. Atmosferą dożynkową starogrodzianie żyli na długo przed samą imprezą, włączając się gremialnie w planowanie, potem w realizację przygotowań swojej miejscowości na przyjęcie tak wielkiej liczby gości, w tak ważnym i radosnym dniu. Poniżej kilka zdjęć z przygotowań i wystroju Starogrodu:
Wszystkim, którzy nie licząc własnej pracy i czasu tak licznie włączyli się w tok przygotowań bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!