MAJÓWKA LGD
Z BIESIADĄ STAROGRODZKĄ 2013

18 maja 2013r., (w sobotę) Góra Zamkowa w Starogrodzie była miejscem doskonałej zabawy dla mieszkańców czterech gmin powiatu chełmińskiego: Chełmna, Grudziądza, Lisewa i Stolna. Od godziny 18;00 do późnych godzin wieczornych trwała tam IV MAJÓWKA LGD połączona z VII BIESIADĄ STAROGRODZKĄ - promocyjno-kulturalna impreza plenerowa zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania "Vistula-Terra Culmensis oraz Sołectwo Starogród.
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby uatrakcyjnić to niezwykłe spotkanie tak wielu mieszkańców naszego regionu, przybyłych do Starogrodu w celu wspólnego spędzenia czasu na dobrej majowej zabawie. Postarano się, aby nikt się nudził, aby każdy uczestnik znalazł przyjemną dla siebie rozrywkę. Były zabawy, gry i konkursy dla dzieci i dorosłych, słodki (i nie tylko) poczęstunek dla wszystkich uczetników majówki, przejażdżki konne i bryczką. Taka impreza nie mogła się również obyć bez popisów tanecznych. Wszystko w fachowej oprawie muzycznej pod czujnym okiem prowadzącego.
Natomiast osoby, lubiące kontemplować piękno przyrody, miały do dyspozycji lunetę widokową z zachwycającym widokiem na Dolinę Dolnej Wisły.
Mieszkańcy Starogrodu mieli okazję do zaprezentowania swoich piewszych kroków w realizacji projektu "Starogród - wieś średniowiecznych tradycji". Akcentem rzucającym się w oczy były osoby w historycznych kreacjach i stoisko produktami starogrodzkimi, które oparte na tradycyjnych smakach mają w przyszłości stać się produktem unikatowym, lokalnym - starogrodzkim. Zwiastunem zaplanowanej przez starogrodzian uprawy ziół, były wystawki ziół.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom sobotniej MAJÓWKI za udział we wspólnej zabawie oraz wszystkim, którzy bardzo ofiarnie brali udział w przygotowaniach do imprezy i trudzili się podczas jej trwania.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

K.I. - ( wpisane: 21.05.2013r.)