Podsumowanie sezonu przy ognisku...

W niedzielę, 29 listopada 2009r. o godz. 14:00, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Starogrodu na Górę Zamkową. Przy wspólnym ognisku, planujemy podsumować i zamknąć tegoroczny sezon imprez na świeżym powietrzu.
Organizatorzy ufają, że mimo późnej pory roku, dopisze pogoda i obecność starogrodzian.
Zapraszamy, tym gorliwiej, że inicjatywa i organizacja jest dziełem samych mieszkańców.

KRÓTKA RELACJA ZE SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW

Organizacją tegorocznej, starogrodzkiej imprezy przy ognisku, tym razem zajęli się sami mieszkańcy Starogrodu. Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, począwszy od zaproszeń po przygotowanie ogniska, kiełbasek, ciasta, kawy itd. Pomimo, że pani sołtys nawet miała wątpliwość, czy o tej porze roku może się udać ognisko, ale widząc zaangażowanie ludzi, spokojnie przyglądała się.
Wkrótce okazało się skąd to wielkie zaangażowanie ludzi. Sołtys, Krystyna Iwańska była najbardziej zaskoczoną osobą przy ognisku, ponieważ z woli mieszkańców najważniejszym punktem było podziękowanie za jej pracę:

Przedstawiciele starogrodzkiej społeczności wygłosili wzruszające podziękowanie, wręczyli kwiaty i upominek:

pamiętali też o tym, żeby świadkiem wygłaszanych słów wdzięczności dla swojego sołtysa był wójt gminy Chełmno, pan Krzysztof Wypij, który dołączył się do życzeń i wyraził swoje miłe zaskoczenie relacjami między społecznością starogrodzką a sołtysem: " ... czegoś takiego jeszcze nigdzie nie spotkałem.."

Krystyna Iwańska była tak zaskoczona sytuacją, że z łezką wzruszenia dziękowała za dostrzeżenie jej pracy. Jeszcze raz, juz na spokojnie zwraca się do swoich współmieszkańców:
"Kochani, zrobiliście mi wielką niespodziankę, Wasz gest był piękny i niezwykle wzruszający. Bardzo dziękuję. I znów muszę powiedzieć, że gdyby nie Wy, to moja praca nie przynosiłaby takich efektów i sens byłby mniejszy. Jak pomyślę, ile wysiłku włożyliście w przygotawanie takiej niespodzianki dla mnie, to sama nie wiem jakich słów użyć, żeby to właściwie docenić. Zapewniam Was, doceniam i dziękuję jeszcze raz.
Krystyna Iwańska"

A to całość darów mieszkańców Starogrodu dla sołtysa Krystyny Iwańskiej: