Pielgrzymi w Starogrodzie

w drodze na Jasną Górę; 7-8 sierpnia 2012 roku

Starogród, przez dwa dni (7-8 sierpnia 2012r), żył atmosferą modlitwy oraz wspomnieniem swoich średniowiecznych dziejów, kiedy to ogromne rzesze pątników przybywały do Starogrodu, by czcić Świętą Barbarę. Dzisiejszy Starogród, chociaż jest małą miejscowością ( liczy ok. 400 mieszkańców) przywitał i gościł ok. 200-osobową
grupę pielgrzymów zdążająca na Jasną Górę, z "XXXIV Pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg" organizowanej pod patronatem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA.

Na szlaku pielgrzymowania, starogrodzki przystanek pozwolił pątnikom chwilę odpocząć ( nocleg), posilić się, zapoznać się z historią Starogrodu oraz rolnictwem ekologicznym. W nastroju modlitwy i radości pątnicy pokazali starogrodzianom sens pielgrzymki oraz wyjątkowość jej celów. Członkowie pielgrzymki dali piękne świadectwo swej wiary i pobożności poprzez zaangażowanie w modlitwę, śpiew oraz tworzenie atmosfery wzajemnej miłości i radości. Ufamy, że teraz, kiedy już wkraczają na Jasną Górę, niosą tam również nasze dziękczynienia i prośby.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy okazali pomoc i zrozumienie dla wędrujących na Jasną Górę. Wydawało się, że dla niedużego Starogrodu będzie to duże wyzwanie, jednak dzięki życzliwości mieszkańców Starogrodu, nie było to takie trudne.

Pielgrzymom: SZCZĘŚĆ BOŻE!
Mieszkańcom: BÓG ZAPŁAĆ!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------