Parafialne Święto Patronki Starogrodu

W piątek, 04 grudnia 2009r. starogrodzianie przeżywać będą coroczne
Święto Parafialne Patronki parafii Św. Barbary.
Informujemy, że suma odpustowa odprawiona będzie tego dnia o godz. 12;00.

Przed mszą św., o godz. 11:45, zostaną odsłonięte i poświęcone tablice upamiętniające obecność relikwii Św.Barbary w Starogrodzie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, (również byłych mieszkańców, rozproszonych po różnych zakątkach Polski) do udziału w uroczystości.
Odpust Parafialny, to dobra okazja do spotkań rodzinnych.
Św.Barbara

K.I.
( wpisane: 28.11.2009r.)


Fotorelacja z przebiegu odsłonięcia i poświęcenia tablic ku czci Św.Barbary:

Kamienne tablice ku czci Św. Barbary, swoją radosną, młodzieńczą pieczą otoczyła starogrodzka młodzież. Dziewczęta z atrybutami Świętej, chłopcy z atrybutami zawodów, którym Święta patronuje, przedstawili zebranym żywot Św. Barbary.

Młodzi, piękni ludzie, niezwykle harmonizują z głównym wątkiem uroczystości, przecież Św. Barbara, jaką znamy, musiała być w ich wieku. Teraz to już każdy zapamięta atrybuty naszej Patronki. Bardzo dziękujemy za Wasz wysiłek.

Kamienne tablice, które za chwilę będą odsłonięte i poświęcone, jak powiedziała sołtys Starogrodu, Krystyna Iwańska: " dar starogrodzian dla patronki ich parafii i dzisiejsza uroczystość, niech będą dobrym początkiem do naszego, lepszego zżycia się ze św.Barbarą, żebyśmy chociaż w jakimś stopniu przywrócili średniowieczny kult św.Barbary ze Starogrodu."

Ksiadz Proboszcz Parafii Starogród, Henryk Łoziński, Ks.Misjonarz, zaproszeni księża w asyście oprawy liturgicznej, procesyjnie przybyli, aby poświęcić kamienne upamiętnienie związku Świętej Barbary ze Starogrodem.

Ksiądz Misjonarz poczuł się w Starogrodzie jak pielgrzym.

Zebrani w procesji udali się do kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta suma odpustowa. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------