NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Gminne świętowanie w Starogrodzie - 11 listopada 2015r.

Do Starogrodu na gmine obchody Święta Niepodległości przybyły władze gminy Chełmno, z wójtem Krzysztofem Wypij na czele oraz poczty sztandarowe i delegacje wszystkich szkół i OSP z terenu całej gminy

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w intencji wolnej ojczyzny sprawowana przez ks.Henryka Łozińskiego, proboszcza starogrodzkiej parafii.

Młodzież z Zespołu Szkół w Starogrodzie przybliżyła najważniejsze wydarzenia z ponad 100 letniej historii Polski pod zaborami, aż do czasu odzykania niepodległości naszej Ojczyzny.

W asyscie pocztów sztandarowych, wójt gminy Chełmno Krzysztof Wypij, Dyrektor Zespołu Szkól w Starogrodzie Ewa Kaczmarek oraz sołtys Starogrodu Krystyna Iwańska złożyli kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza w Starogrodzie.

Następnie uczestnicy wrócili do kościoła, aby wziąć udział koncercie pieśni patriotycznych.

Młodzież bardzo ciekawie włączyła do wspólnego śpiewania zebranych, rozdając wszystkim przygotowane przez siebie śpiewniki oraz dodatkowo wyświetlając na dużym ekranie słowa pieśni.

Dzieki dobremu pomysłowi, wszyscy - starsi młodsi i najmłodsi wzięli czynny udział w koncercie. Wszyscy ŚPIEWALI DLA POLSKI.

Mając taką młodzież i takich wychowawców, jak dzisiaj widzieliśmy, możemy być spokojni o losy naszej Ojczyzny. CHWAŁA IM ZA TO.

Na koniec dla każdego coś słodkiego, dokładnie tradycyjne rogale św.Marcina przygotowane przez starogrodzkie cukierniczki.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------